Turystyka

Rybnik – miasto warte zobaczenia

Polska to kraj różnorodny – są góry, morze, doliny oraz miasta industrialne. Jednym z takich miejsc jest Rybnik i ten artykuł podpowie co zwiedzić w tym miejscu oraz jak dojechać.

Położenie

Rybnik jest położony w południowej Polsce, w województwie śląskim, blisko granicy Polsko – Czeskiej (około 60 kilometrów). Rybnik jest dobrze skomunikowany z innymi miastami na terenie Śląska jak i kraju. Do Rybnika można dojechać pociągami oraz samochodem. Do najbliższego lotniska – Katowice Pyrzowice jest około 70 kilometrów.

Zabytki

Warto zacząć swoją przygodę w Rybniku od urokliwego rynku na którym znajdują się kamienice z minionej epoki. Następnie warto się udać nad Zalew Rybnicki – Rybnickie morze. Jest to rekreacyjna część Rybnika z licznymi ścieżkami rowerowymi, którymi można dojechać do pobliskich miejscowości.

Dlaczego warto przyjechać?

Jeśli szukasz miejsca, w którym nie ma chmary turystów i straganów z chińskimi pamiątkami to miejsce jest dla Ciebie. Rybnik jest również znany z serialu TVN „Diagnoza”, gdzie Maja Ostaszewska, Maciej Sturh oraz Maciej Zakościelny zagrali chirurgów z rybnickiego szpitala. Z łatwością można znaleźć te stare kamienice – familoki oraz szpital, gdzie kręcono sceny z serialu.