Biznes

Zdalny dostęp: jak działa na przykładzie serwisu maszyn?

Producenci stoją przed nie lada wyzwaniem: chodzi o zapewnienie klientom dostępu do usług serwisowych. Nic dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z technologii zdalnego dostępu, która jest dostarczana m.in. przez markę Ewon.

Zdalny dostęp daje możliwość świadczenia usług serwisowych na odległość, co jest udogodnieniem dla producentów maszyn oraz użytkowników końcowych.

Zdalne serwisowanie nie jest jednak żadną nowością. To standard w zautomatyzowanym przemyśle bazującym na technologiach cyfrowych.

W zglobalizowanym świecie eksportowanie maszyn i urządzeń do innych krajów (czy nawet na inne kontynenty) jest coraz powszechniejsze. Trudno jest zaś oczekiwać, aby producent miał swoje oddziały serwisowe… w każdym zakątku globu.

Wzrasta zatem zapotrzebowanie na technologie umożliwiające producentom zdalne serwisowanie maszyn i urządzeń. Takie usługi dostarcza np. Ewon. Ta marka wprowadziła m.in. technologie chmurowe, które pozwalają na automatyczne przesyłanie alarmów za pośrednictwem routerów do centrum serwisowego producenta danej maszyny.

Na czym polega zasada działania? Maszyna podłączona do sieci zgłasza usterkę w postaci alarmu, który jest od razu wysyłany na serwer, a potem trafia do centrum serwisowego producenta. Serwisant może w mig zdiagnozować problem albo zdalnie połączyć się z maszyną, by zebrać więcej informacji odnośnie występującego problemu. Zdalny serwis służy do diagnozowania usterek oraz ich usuwania (jak to jest możliwe). Masz w tym momencie zamiar dowiedzieć się o jeszcze innych szczegółach na ten temat? Warto po prostu wejść sobie tutaj: https://racontrols.pl/bazawiedzy/zdalny-dostep-zastosowanie-na-przykladzie-serwisu-maszyn/.

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązania? Poznaj najważniejsze korzyści wynikające ze stosowania zdalnego serwisu maszyn! Co istotne, odnosi je w praktyce zarówno producent, jak i końcowy użytkownik maszyny.

Jakie są korzyści z punktu widzenia użytkownika (np. danego zakładu produkcyjnego)? To głównie skrócenie przestojów produkcyjnych, a nawet ich wyeliminowanie (w pewnym zakresie). Nie da się ukryć, że można również liczyć na sporą oszczędność czasu. Ważnym aspektem jest możliwość korzystania z autoryzowanych usług serwisowych – i to niezależnie od tego, w jakim miejscu znajduje się gwarant, czy serwis.

To nie koniec. Warto zwrócić uwagę na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w zakładzie oraz na wydłużenie trwałości maszyn.

W aspekcie najważniejszych korzyści dla producenta maszyn warto wyszczególnić zdecydowanie lepsze relacje z klientami (wiedzą oni, że w razie czego naprawa będzie szybko zrealizowana), poprawienie czasu reakcji na zgłoszenia serwisowe, zmniejszenie liczby zgłaszanych awarii, ograniczenie częstotliwości wyjazdów serwisantów (to z kolei przekłada się na znaczące obniżenie kosztów operacyjnych).

Usługa zdalnego serwisu generuje zatem korzyści na rozmaitych płaszczyznach i może mieć bardzo dobry wpływ na decyzję klienta dotyczącą zakupu maszyny właśnie u danego producenta. Na pewno zatem warto wziąć takie rozwiązanie pod swoją uwagę. Chcesz poznać jeszcze więcej faktów? Spodobała Ci się taka idea? W takim razie nie ma problemu, aby skontaktować się z przedstawicielami RAControls.