Porady

Dobrze dobrane okularki do pływania dla dzieci

Dzieci kochają wodę. Widać to zresztą nad morzem, czy też na obiektach sportowych, gdzie są baseny. Dorosły nie jest w stanie wytrzymać w wodzie tak długo jak maluchy. Wydawać by się mogło, że woda to dla dzieci takie drugie środowisko naturalne. Obecnie można już nawet kilkumiesięczne maluchy zapisać na zajęcia z oswajania z wodą. Tak, nawet takie rzeczy są możliwe. Podczas tych zajęć można przekonać się, że dzieci w wodzie czują się naprawdę wybornie.

Nauka pływania dla najmłodszych

Może nie każdy będzie chciał zapisać swoje kilkumiesięczne na naukę pływania, ale warto o tym pomyśleć chociażby w wieku trzech lat. Jest to taka umowna granica, kiedy maluch może pomyśleć o uczestnictwie w dodatkowych zajęciach, które na dodatek mogą mieć na niego korzystny wpływ. Tak, bowiem zajęcia na basenie nie tylko mają czegoś nowego nauczyć wszystkie maluchy. Pływanie wyjdzie również z korzyścią na zdrowie.

Wśród zalet pływania na basenie dzieci można wyróżnić:

  • zwiększenie siły i wytrzymałości,
  • lepsza odporność,
  • zwiększenie wydolności mięśnia sercowego i układu oddechowego,
  • rozwój koordynacji ruchowej,
  • pobudzenie świadomości ruchowej,
  • lepsza równowaga,
  • pobudzenie świadomości odnośnie tego, że woda potrafi być zdradliwa, a do tego może czaić się w niej wiele niebezpieczeństw,
  • lepsza stymulacja wszystkich zmysłów.

Swego czasu wykonano również badania, które miały na celu udowodnić, że maluchy uczęszczające na basen lepiej rozwijają się pod względem fizycznym, jak również psychicznym. Tak, takie dzieci są bardziej pewne siebie i lepiej funkcjonują w grupie.

Okularki na basenie

Na stronie https://strefaplywania.pl/module/wtblog/post/40-1-air-bold-swipe-pierwsze-okularki-rekreacyjne-z-topowa-technologia-areny.html można przeczytać, że okularki to jeden z najważniejszych elementów, w jakie dziecko powinno zostać wyposażone na basenie. Zresztą, nie tylko na basenie, ale warto zadbać, aby maluch miał je przy sobie nawet nad morzem, czy też nad jeziorem.

Uwaga! Do wyboru okularków dla dzieci należy podejść w sposób świadomy, aby dziecko nie odczuwało dyskomfortu podczas pływania. Na co należy uważać podczas zakupu okularków dla dzieci?

Mówi się, że dobre okularki to te, które są w stanie przyssać się do skóry w pobliżu oczu. To fakt, ale nie jest to jedyny czynnik decydujący przy wyborze okularków.

Dorośli powinni również zwrócić uwagę na takie czynniki, jak pole widzenia. Najlepszą propozycją są te, które są w stanie zapewnić szeroki kąt widzenia. Dzięki nim maluchy będą czuły się zdecydowanie lepiej nie tylko podczas samego pływania, ale także podczas wynurzania. Zresztą nawet dorośli będą odczuwali większy komfort, jeżeli podczas pływania będą widzieć zdecydowanie więcej.

Soczewka w okularach powinna zostać wyposażona w powłokę antifog. Do czego ona służy? To właśnie dzięki niej okularki tak mocno nie parują. Na rynku dostępne są takie okularki bez tej powłoki. Są one zdecydowanie tańsze, ale można być pewnym tego, że dziecko będzie musiało często je zdejmować, aby móc poprawić sobie widoczność.

Dobrze dobrane okularki sprawią, że dziecko bez problemu będzie uczestniczyć w zajęciach z nauki pływania. Bo pływanie to bardzo fajna sprawa, dająca większe poczucie bezpieczeństwa.