BudownictwoDom i ogródTurystyka

Miasta warte zwiedzania w Polsce – Poznań

Polska to wspaniały kraj, pełen miast wartych uwagi. Poznań jest definitywnie jednym z nich.

Położenie

Poznań jest położony w zachodniej Polsce w województwie wielkopolskim nad rzeką Wartą. Jest to piąte pod względem ludności miasto w Polsce. Dojazd do Poznania z Warszawy zajmuje około dwóch godzin. Na terenie miasta znajduje się również lotnisko imienia Henryka Wieniawskiego, które obsługuje loty krajowe jak i międzynarodowe.

Zabytki

Pierwszym miejscem, które warto odwiedzić jest rynek na którym jest zlokalizowany ratusz. Najlepiej zjawić się na rynku w okolicy godziny dwunastej. O tej porze wychodzą koziołki. Oczywiście nie są to prawdziwe koziołki – jest to interaktywna wystawa na ratuszu, która od lat przyciąga rzesze fanów. Na rynku znajduje się również muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Dlaczego warto przyjechać?

Poznań jest miastem, które jest atrakcyjne dla każdego. To właśnie tutaj znajduje się browar Lech, gdzie można dowiedzieć się o produkcji piwa jak i odwiedzić Termy Maltańskie, aby odpocząć od codzienności. Miasto te jest również doskonałe dla osób, które uwielbiają jeździć na rowerze. Poznań jest położony na dość równym terenie, który jest bogato zagospodarowany ścieżkami rowerowymi, które są dostępne w każdej dzielnicy.