BiznesFinansePoradyTurystyka

Mniejsze miasta w Polsce, które są warte zwiedzenia

opieka

Wielu Polaków uważa, że lepiej podróżować do krajów zagranicznych, jest tam rzekomo więcej atrakcji i miejsc wartych zwiedzenia. Polska od strony turystycznej kojarzy się głównie z większymi, historycznymi miastami, takimi jak Kraków, Wrocław lub Zamość. Nic bardziej mylnego, są inne miasta warte zwiedzenia w Polsce, mniej lub bardziej znane.

Góry to nie tylko Zakopane

Polskie góry kojarzą się raczej z Krupówkami, Gubałówką oraz z Morskim Okiem. Istnieją jednak miasteczka bardzo urokliwe i z przepięknym widokiem na Tatry. Bukowina Tatrzańska należy do perełek naszego kraju. Nie znajdziemy tam mnóstwa straganów, a jedynie klimatyczne karczmy i noclegi w gospodarstwach agroturystycznych.

Kaszubskie klimaty

Kaszuby słyną z niezrozumiałego języka, pysznej jagnięciny oraz słodkich sękaczy. To również wspaniałe ryby przyrządzane w nietypowy sposób. W tym regionie możemy udać się na piesze wędrówki w poszukiwaniu przedstawicieli rodzimej fauny i flory. Chojnice są miastem, do którego co roku przybywają miłośnicy przyrody. Malowniczy rynek w Chojnicach zachwyci najbardziej wymagających miłośników architektury.

Wieś tatarska

Kruszyniany to wieś na Podlasiu. Znajduje się tam najstarszy w kraju meczet, a jak dobrze trafimy to posłuchamy opowieści prawdziwego Tatara. Obok meczetu mieści się knajpka, która serwuje prawdziwe tatarskie potrawy. Palce lizać, nigdzie w Polsce nie znajdziemy takich potraw.